Davidsfonds Geel blaast 150 kaarsjes uit!

Davidsfonds Geel bestaat al 150 jaar! Om haar verjaardag groots te vieren, werd een feestweekend georganiseerd op 10 en 11 oktober 2025 in het Wijnhuis te Geel. Hier lees je meer over het feestelijke project.

Op vrijdagavond, 10 oktober, vond reeds een boeiende lezing plaats voor de eigen leden van het Davidsfonds. Karl Van den Broeck kwam spreken over ‘Groenten uit Balen’, het toneelstuk van zijn vader rond de bekende fabrieksstakingen bij de Vieille Montagne in de jaren 1970.

Op zaterdag, 11 oktober, werden de deuren van het Wijnhuis geopend voor een breed publiek. De zalen werden omgetoverd tot een museum waar bezoekers originele Davidsfondsuitgaven voorgeschoteld kregen. Inclusief het eerste boek uit 1875 door Renier Snieders. Daarnaast toonde een doorlopende slideshow de rijke geschiedenis van de Geelse Davidsfonds afdeling en haar verschillende projecten en activiteiten. Deze kan je hier ook bekijken:

Voor het sofagesprek mochten we sprekers Geert Vandecruys, ex-stadsdichter Maarten Vanhoof, Voorzitter van Davidsfonds Herentals, Guy Tegenbos, en coördinator cultureel erfgoed van Stuifzand, Tina Bens, verwelkomen. Zij gaven bezoekers een beeld mee van de werking van culturele organisaties, de omgang met ons cultureel erfgoed en het verenigingslandschap vandaag de dag.

Deze boeiende gesprekken werden verder opgeluisterd met een streepje muziek door Donne Domenica. Zij brachten een overzicht van koorliederen vanaf de 16de eeuw tot vandaag de dag, onder begeleiding van dirigent Patrick Van Looy.

Gedurende de lunch werd er feestelijk geproost op de 150ste verjaardag van het Davidsfonds Geel en werden heel wat herinneringen opgehaald. Vervolgens kreeg Corine Beyst het woord om toelichting te geven over etiquette. Met een afsluitend dessertje en drankje werd er nagepraat en werd het weekend in goede sfeer afgesloten.

Bekijk hier wat sfeerbeelden van het weekend!

De jubileumviering van 150 jaar Davidsfonds Geel kwam tot stand in samenwerking met Regiocommissie Davidsfonds Kempen, Davidsfonds Turnhout, Het Geels Geschiedkundig Genootschap, Stadsarchief Geel en Stuifzand.

Natuurlijk bedanken we ook graag de sprekers en alle bezoekers en leden, die ervoor gezorgd hebben dat de 150ste verjaardag van Davidsfonds Geel niet onopgemerkt voorbij ging.